Zeynebiye Külliyesi’ni İbadete Açmak İçin Çalışmalara Hız Verildi (FOTO)

2018 yılı içerisinde ibadete açılması hedeflenen camimizin özellikle ibadet alanında hazırlıklara hız verildi.

Bu hedefe vaktinde ulaşabilmek için imalatı devam eden çelik kubbenin uygulanacağı alanda hazırlıklar yapılıyor. Çelik kubbenin imalatı devam ederken cami içinde  kubbeyi taşıyacak kolon ve kirişlerde kubbenin montajı öncesi hazırlıklarıda tamamlamak için çalışılıyor. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından önümüzdeki aylarda gözle görülür şekilde kubbemizin montajına başlanacaktır.
 
Camiye girişi sağlayacak olan merdivenlerin yapımı tamamlandı. Ayakkabılık ve abdesthane bölümleride yakın zamanda hazırlanmaya başlanacaktır.
 
Külliyemizin dış cephe çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. Dış cephe malzemesini taşıyacak olan demir profillerin imalatı tamamlandı. İmalatı tamamlanan profiller dış cepheye monte edilmeye devam ediliyor. Külliyemizin 4 cephesinin 3'ünde demir profil montajı tamamlandı. 
 
Böylece dış cephe söve kaplama çalışması için zemin müsait hale getirildi. Bu hafta dış cephe söve kaplaması uygulanmaya başlanacaktır. Yakın zamanda camimizi proje fotoğraflarındaki gibi dış cephe malzemesiyle kaplanmış şekilde göreceğiz.
 
Camimizin ahşap pencerelerinin montajıda yüzde 90 oranında tamamlanmıştır.
 
İbadet alanında gereken tefrişat ve ince işçilik çalışmaları ile yapının elektronik-mekanik uygulamaları büyük maddi külfet yaratmıştır. 
 
Ne kadar fedakar olduğunu bildiğimiz halkımızın biraz daha imkanlarını zorlayarak gelecek nesillere bırakacağımız en güzel miras olan bu eserin tamamlanması için sorumluluk almalarını ve içinde ibadet edeceğimiz güne kadar yardımlarını kesmemelerini temenni ediyoruz. 
 
Zeynebiye Külliyesi siz değerli Ehl-i Beyt dostlarının yardımlarıyla hızla yükseliyor.

"Allah'a secde edilen yerleri; ancak ve ancak  Allah'a ve ahiret gününe inanan,  namaz kılan, zekat veren ve Allah'tan başkasından korkmayanlar imar eder.” Tevbe 18
 

BAĞIŞTA BULUNABİLECEĞİNİZ HESAP NUMARALARI:

HESAP ADI: HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU

ZİRAAT BANKASI TÜRK LİRASI HESABI:
HESAP ADI: HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU
IBAN NO: TR 28 0001 0024 8280 8293 4250 01

ZİRAAT BANKASI AMERİKAN DOLARI HESABI:
HESAP ADI:  HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU
IBAN NO: TR 98 28 0001 0024 8280 8293 4250 02

ZİRAAT BANKASI EURO HESABI:
HESAP ADI: HALKALI ZEYNEBİYE CAMİİ VE KURAN KU
IBAN NO: TR71 0001 0024 8280 8293 4250 03 

 

Diğer Haberler