Siyasiler Artık Sorumluluk Almalı

Ayetullah Sistani’nin temsilcisi Şeyh Abdulmehdi el Kerbelayi, Cuma hutbesinde siyasilere seslenerek; “ülke idaresinde söz sahibi olanlar sorumluluk almalıdırlar” dedi.

Ülke idarecilerinin mevcut sorunlar karşısında sorumluluk alabilmesi gerektiğini söyleyen Kerbelayi; “Siyasilerimiz sorumluluklarından kaçarak kendi vazifelerini başkalarının üzerine atmamalıdırlar. Hakim olan bir idarecinin vazifesi halka verdiği söz ve vaatleri yerine getirmektir. Boş vaatler ile halkı oyalamak değil” şeklinde konuştu.
 
Hakimin yerine getiremeyeceği vaatler vermemesi gerektiğini söyleyen Ayetullah Sistani’nin temsilcisi el Kerbelayi, toplumlarında gerektiğinde sorumluluk alabilmesi gerektiğine işaret ederek; “günümüzün en büyük sorunu insanların kendi sorumluluklarından kaçmalarıdır” dedi.
 
 “Hissedilen sorumluluk duygusu kişiden kişiye değişmektedir. Hakim olan idarecinin herkesten önce bu sorumluluğu hissetmesi gerekmekte” diyen el Kerbelayi, siyasilerin kendi vazifelerini yerine getirmemeleri nedeniyle toplumda ilerlemenin kaydedilemediğini söyledi.

Diğer Haberler