İstanbul'da Bir Ehlibeyt Dergahı (Foto)

Zeynebiye Tv, İstanbul Üsküdar'daki Ehlibeyt Dergahı'nı ziyaret etti.

Zeynebiye Tv, Üsküdar'daki Ehlibeyt yuvasındaki canlarla bir araya gelerek, Dede Muhammed Nebioğlu tarafından kapıda karşılandı.

Ehlibeyt sevgisiyle donatılmış "Ya Huseyn Şehid" yazılı bayrakların asılı olduğu, Ehlibeyt Gönül Dergahı'na girilmesinin ardından, Nebioğlu Dede kendisini ve hizmetlerini tanıttı:

Kerbela, Urfa ve Bursa'dan gelerek, hizmet için Ehlibeyt Gönül Dergahı'nı kurduklarını belirten Nebioğlu Dede, "Allah'a, Resulu'ne ve Ehlibeyt'ine layık olmak ve bu isimleri yaşatmak için çalışan kullardanız." dedi ve sözlerine şunları ekledi:

"İmam Cafer-i Sadık (as) 4 bin öğrencisi ile kainata imzasını atmıştır, dolayısıyla bu muazzam miras potansiyelimizi, Kuran, Resul ve Ehlibeyt inancını yaşatmaya çalışmaktayız. Kuran-ı Kerim'i, Nehcu'l Belaga'yı, Sahife-i Seccaddiye'yi, günlük Ehlibeyt dualarını okuyarak canlılığımıza canlılık katmaktayız."

Hizmetlerinde kesinlikle Sünni-Alevi ayrımı gözetmediklerini belirten Nebioğlu Dede, tevhid inancı içerisinde hareket ettiklerini ve sınır tanımadıklarını vurguladı.

Hüseyni oldukları için, "kırmızı" renge muhabbetlerinin olduğunu dile getiren Dede, Hz. Hüseyn'e duydukları sevgiden ötürü, "kırmızı" rengin ana ögeleri olduğunu sözlerine ekledi.

Dede Muhammed Nebioğlu'nun birlik ve beraberlik mesajlarının ardından, Ehlibeyt Gönül Dergahı'nın, Zeynebiye Tv'ye sunduğu lokma ikramı ile, Kerbela ve Meşhed'den getirdikleri hediyelerin takdimiyle görüşme sona erdi.

 
 

Diğer Haberler